Balaton Szupermaraton: legendák a mezőnyben

Március első hétvégéjén népes mezőny gyűlt össze a magyar tenger partján, hogy négy napon keresztül – különböző versenyszámokban – legyőzzék a távolságot. A szervezők számára különösen emlékezetes marad a rendezvény, hiszen ekkor ünnepelték az ötvenedik balatoni versenynapot. Különlegessé tette a 13. Spuri Balaton Szupermaratont az a rengeteg sztárfutó, spartathlonista, világrekorder és legenda, akik együtt versenyeztek 4 napig. Itt volt többek között Maráz Zsuzsanna és Bódis Tamás is, akik elsők lettek a 2019-es Spartathlon abszolút női és férfi mezőnyében. Az indulók között találhattuk Lubics Szilvia többszörös Spartathlon bajnokot és Csécsei Zoltánt, a 2019-es Spartathlon abszolút férfi második helyezettjét – ő egyébként a 24 órás futópadon való futás világcsúcstartója. Fontos kiemelni a férfi mezőnyből Bogár Jánost, aki a kilencvenes évek egyik meghatározó ultrafutó legendája, s aki 1991-ben megnyerte a Spartathlon ultrafutó versenyt. Ezen kívül még számos olyan eredménnyel rendelkezik, amelyek megkérdőjelezhetetlenül bizonyítják, hogy ő az eddigi legsikeresebb és legeredményesebb magyar ultrafutónk. Lubics Szilvia a Maratonfüred versenyszámban győzött, elmondása alapján ez egy remek edzőverseny volt a március 21-én megrendezésre kerülő 100 kilométeres ultrafutó országos bajnokságra. Beda Szabolcsnak egy remek, jól összerakott taktikával és futással sikerült első helyen célba érnie az egyéni abszolút férfi kategóriában. Második helyen Bódis Tamás végzett, míg a dobogó harmadik fokára Theisinger Wolfgang állhatott fel. Bódis Tamás egyéni futása mellett párban is teljesítette a Balaton kerülő versenyt Maráz Zsuzsival. A „szuperduo” nagy fölénnyel nyerte meg a férfi-női páros futamot. Csécsei Zoli magabiztos versenyzéssel utasította maga mögé a mezőnyt a Badacsony és Siófok közötti távon.