A jubileum jegyében

Már lehet jelentkezni a Fonyód – Badacsony közötti Balaton-átevezésre

Fonyód – sportváros! Az önkormányzat elkötelezett abban, hogy a településen egészséges szellemiségű, aktív nemzedék nőjön fel, az elköteleződés közös nyelve pedig a sport. Egy Balatonparti településen kézenfekvő, hogy a vízisportokat preferáljuk. Városunk valamennyi strandja nem csak család-, hanem vízisport barát is. Régiószerte ismert vitorlás egyesületek, vitorlázó élet jellemzi Fonyódot, a Panoráma strand a Mozdulj, Balaton programsorozat része, de a SUP, a kajak – kenu, a sárkányhajó szerelmesei is bármelyik partszakaszon hódolhatnak szenvedélyüknek. Ennek keretében adtuk át 2018-ban a városi strandon a kajak- kenu pontot, bekapcsolódva a teljes Balatont lefedő vízisport vérkeringésbe. Büszkék vagyunk arra, hogy egy különleges helyszínen, a kutyás fürdetőhely területén különleges bejelentést tehetünk. Azt szoktuk mondani, hogy Fonyódot és Badacsonyt a Balaton nem elválasztja, hanem összeköti. Az elmúlt egy évtizedben számos tanúbizonyságát adták ennek azok a sportesemények, amelyek a két település között valósultak meg. A résztvevők mindig kellemes hangulatban, jelentős teljesítményt nyújtva vitték jó hírét településünknek és a térségnek – nyilatkozta lapunknak Erdei Barna, Fonyód alpolgármestere július elején, a Fonyód – Badacsony közötti Balaton-átevezés sajtótájékoztatóján. Az első Balaton-átevezést 2011-ben Lehel László ötlete nyomán rendezték meg baráti körben, civilek közreműködésével. Az évek során a rendezvény egyre népszerűbb lett, az utolsó, helyi szervezés évében pedig már mintegy száz hajóegység szelte a balatoni hullámokat Badacsony és Fonyód között. Ezt követően kapcsolódott a lebonyolításba a Magyar Kajak–Kenu Szövetség azzal az elképzeléssel, hogy az eseményt országos hírűvé fejlessze. – Egy kérésünk volt mindössze: az esemény házigazdája változatlanul városunk maradjonl! – jelentette ki Hidvégi József polgármester. A nagyfokú érdeklődés következtében tavaly már mintegy vízijármű teljesítette a kijelölt távot. Az egyetlen lehetséges helyszín, a kutyás fürdetőhely területének adottságai és kapacitása miatt a további bővülés már nem volt lehetséges, ezért idén a szövetség az átevezést más tóparti települések között szervezte meg. A helyi civil szervezetek kezdeményezése mellé állt Fonyód önkormányzata, mely szerint a hagyományokhoz ragaszkodni kell és az ismert Fonyód – Badacsony átevezést idén is meg kell tartani. A szervezők 500 hajóegységre számítanak: ennyiben korlátozzák ugyanis a résztvevők számát. Az idei tapasztalatok kiértékelése után lehetséges, hogy jövőre akár 1000-1500 hajóegység is részt vehessen. A X. Fonyód – Badacsony Balaton átevezést a tervek szerint augusztus 28-án, szombaton tartják meg. Kedvezőtlen időjárás esetén az esőnap augusztus 29. vasárnap, de az azt követő két hétvégét is kijelölték a szervezők pótnapoknak. „Megtartjuk a X. Balaton átevezés versenyt, amelyen kézi hajtású vízi járművekkel lehet majd részt venni – szögezte le Hidvégi József. A Balaton és az átevezés jelképe a badacsonyi hegy, ezért nem is jöhetett szóba más helyszín, mint az eddigi. Ezt az ikonikus helyszínt látták azok is, akik legelőször evezték át a magyar tengert.” A megvalósításában fontos szerepet vállal a Fonyódi Turisztikai Egyesület, amely nagy tapasztalatot szerzett 2007 óta a település programjainak szervezésében és lebonyolításban. A balatoni szezon meghosszabbításának célját szolgálja a most szervezendő Balaton átevezés is. Posza Róbert, az egyesület elnöke elmondta, hogy a szervezés, a biztosítás és az időmérés lebonyolításában rangos sportfesztiválokon tapasztalatot szerzett munkatársak fognak segíteni. Hangsúlyozta: biztonságos verseny, korszerű, chipes időmérés és felkészült kiszolgáló egységek várják az érdeklődőket augusztus 28-án, szombaton 9 órától! Az esemény hivatalos weboldala: http://balatonatevezesfonyod.hu Az érdeklődők számára fontos információ, hogy csak előnevezésre lesz lehetőség a fenti weboldalon, amelyet augusztus 15-én éjfélkor zárnak a szervezők. További információ: Gál Tamás, email: media@fonyod.hu, Tel.: 06-20/521-7002

Hidvégi József, Erdei Barna és Posza Róbert a rendezvény helyszínén tartott sajtótájékoztatót