Játszadozott a kékszalagosokkal Aiolosz és Poszeidón

Óriási érdeklődés övezte a július végi jubileumi Kékszalag versenyt, melyre minden korábbinál több hajó és mancsaftja nevezett. A győztesek tiszteletére ezúttal nem a nemzeti trikolór került a zászlórúdra, hanem a svájciak keresztes lobogója. Míg az első hazai Kékszalagon (1934-ben) 21 hajó 85 versenyzője várta a startlövést, idén a 160 kilométeres távra 681 (!), kisebb és nagyobb hajó sorakozott fel a füredi startnál. Az útvonal a „szokásos”, ám nem „ismert” Füred–Kenese–Siófok– Keszthely–Tihany–Füred volt. Az ismeretlen tényezőt ugyanis a szeszélyes Balaton jelentette, mely még soha nem volt „azonos” a versenyek történetében. Vízállás, hullámzás, szélirány, szélerősség, szélcsend, vihar jellemezte az egyes éveket. Idén pedig a szelek ura (Aiolosz) fukarkodott többnyire, de ha kedve tartotta, rendesen felfújta az arcát. Ráadásul még Poszeidónt, a tengerek istenét (végtére is magyar tengerről beszélünk, nemde?) is rábeszélte egy kis játékra. Abban egyetértettek, hogy több bosszúságot okoznak tétlenségükkel, mint pajkos játékosságukkal. (Utóbbi azért több volt játéknál, de a viharedzett hajósok szembe mertek nézni a lecsapó viharokkal, esővel, de még a kopogó jéggel is.) Kívülállók számára is látványos volt a start, majd a lassan széthúzódó mezőny, hiszen a számos kategória felvonulása legalább olyan érdekes lehetett, mint a Le Mans-i 24 órás autóversenyé. A tarkaságban a tradicionális építésű hajók mellett karbon egytestűek, karbon katamaránok, „szárnyas katamaránok” (ezek szó szerint a víz felett repülnek), rendkívül ritka kétárbócos katamaránok és legénységük várta az ismeretlent. A füredi kikötőben tömegek várták a befutókat. Nem hiába, mert 545 hajó be is ért célba, ezzel is bizonyítva az akaraterőt, kitartást, hitet, versenyszellemet. A Kékszalag Erste Nagydíj abszolút győztese a svájci Safram hajó lett, melyet Rodolphe Gautier irányított, s Christophe Peclard kormányozott. A kétárbócos karbonhajó 12 óra 40 perc 31 másodperc alatt (csak megjegyzésként: 2014-ben egy magyar fejlesztésű hajó, a Józsa Márton kormányozta Fifty-Fifti 7 óra 13 perc 57 másodperccel nyert!) kerülte meg a Balatont. Másodikként a Prevital ért célba (fedélzetén a tizenháromszoros Kékszalag-győztes Litkey Farkassal) 13 óra 1 perc 40 másodperccel. A harmadik az Opel Fifty-Fifty lett Józsa Mártonnal 13 óra 27 perc 18 másodperces idővel. A leggyorsabb egytestű hajó az Oroszlán Péter vezette Principessa lett 16 és fél órával. Érdekesség, hogy a leghosszabb ideig vízen lévő hajó – a Végrehajtó – 46 óra és 43 perc alatt ért körbe a magyar tengeren. Az 50. Kékszalag méltó felvezető versenye a 11. Kékpántlika Erste Nagydíj volt, melyen 7 kategóriában, 85 versenyző indult, kitűnő lehetőséget biztosítva a feltörekvő ifjúságnak is. Zatkalik