Rally: országos bajnok a siófoki duó

Kemény küzdelemben győzött a Gyarmati-Kocsis kettős

fotó: Sári Péter

A siófoki páros, Gyarmati Ariel és Kocsis György 2018-ra sem csökkentette elvárásait saját teljesítményükkel szemben: ismét a bajnoki cím elhódítása volt a cél. Egész évben rengeteget dolgoztak ezért – hol sikeresen, máskor balszerencsével övezve. A döntés az utolsó fordulóra, a november 9-11-ei, 1. Nyíregyháza Rally-ra maradt, ahova négy páros is bajnokesélyesként érkezett. Gyarmatiéknak azonban a végső diadal kivívásához nyolc pont előnyük volt, s vezető pozíciójukat már az első megmérettetésen, a belvárosi szuperspeciál során tovább erősítették. Érdemes tehát felidézni, miként emlékeznek a főszereplők e három nap legfontosabb eseményeire. – Nehéz és hosszú versenyen vagyunk túl – elevenítette fel a versenyt Gyarmati Ariel. – Közel ezer kilométeres távot kellett teljesítenünk a hétvége során, ráadásul a pályák feldolgozására, az itiner megírására mindössze két és fél nap állt rendelkezésünkre. Nyíregyháza belvárosában vette kezdetét a hivatalos program a szuperspeciál szakasszal, mely már beleszámított a verseny értékelésébe. A szűk padkák között hatalmas ködben, de rengeteg néző előtt sikerült előnyre szert tenni az ellenfelekkel szemben. KÖNYVKÖTŐ vállalja szakdolgozat, könyv, újság bekötését, valamint oklevéltartó, vendégkönyv és étlaptartó készítését. Várnagy Miklós Siófok, Szilfa u. 5. 0620/9615-834, 84/352-761 mvarnagy@freemail.hu Egész hétvégén nagy csata volt várható Gyarmatiék, valamint a Matics Mihály, Németh Gergely és a Maricsek Miklós, Bán Viktor párosok között. A tét nem volt csekély, hiszen a nyíregyházi győztes a 2018-as ORC bajnoki címet is elnyeri. – A szombati első gyors nagyon feküdt nekünk a szűk, dobálós részeivel, így tovább tudtuk növelni előnyünket. A második szakasz rajtját követően azonban Maticséknak technikai problémájuk adódott, így a szemünk előtt kiállni kényszerültek – mesélte Kocsis György. A verseny eszenciáját végül az adta, hogy Maticsék vasárnap visszaálltak szuperrallyzni, így lehetőségük nyílt pontjaik további gyarapítására. A küzdelem pedig olyan kiélezett volt, hogy ha a siófoki duó technikai hiba miatt kiállni kényszerül, akkor ellenfelük annak ellenére is megnyerte volna a bajnokságot, hogy az első napon kiesett. – Nehéz volt ennek tudatában autózni, eléggé kizökkentett bennünket a saját ritmusunkból. Kellett egy kis idő, mire fejben helyre tudtam tenni a tényeket, s újra csak a saját dolgunkra, előnyünkre koncentráltam. De végül jól jöttünk ki belőle, hiszen az esti szakaszokon is megerősítettük a vezető pozíciónkat – annak ellenére is, hogy a ködtől alig láttunk valamit. – Vasárnap újult erővel támadtunk, szemben Maticsékkal, Maricsekékkel és Friedmannékkal. Szoros küzdelmeket vívtunk, de meg tudtuk őrizni úgy az első helyünket, hogy az autónak komoly baja nem esett, sőt a defekteket is igyekeztünk elkerülni – ez utóbbit változó sikerrel. Nagyon elfáradtunk, de rettentő boldogok vagyunk, hogy teljesítettük azt a célt, amit év elején, illetve most, a futamot megelőzően is kitűztünk magunk elé, és megnyertük az idei ORC abszolút, illetve P14 kategória bajnoki címét.