Repülősök emlékezetes éve volt 2018

A Balatonfőkajári Repülő Klub csoportképe.
Első sorban Vörös Gyula unokájával.

A Balatonfőkajári Repülő Klub (BRK) 2018-ban is sikeres évet tudhat maga mögött. A Zalaegerszegen június elején rendezett navigációs és ügyességi versenyen a Dolhai Krisztián – dr. Motika Dezső páros I. helyezést ért el. – Klubunk 20. alkalommal rendezte meg a jó hangulatáról híres Sirály kupát június 29. és július 1. között, mely már országos versennyé nőtte ki magát – kezdte beszámolóját a klub vezetője, Vörös Gyula. A dobogó legfelső fokára az együléses kategóriában a BRK többszörös világbajnoka, a 70 éves Thurócy Endre állhatott; kétüléses kategóriában az Eb ezüstérmes Kopa László – Kun Zoltán páros lett az első helyezett. Természetesen a szervezők gondoskodtak róla, hogy egyik résztvevő sem maradjon ajándék és emléklap nélkül, itt a verseny csak egy baráti játék. A Magyar Nemzeti Bajnokságra július közepén került sor Nagykanizsán, ahol Dolhai Krisztián I. helyezést ért el. Kurucz Attilával indultak kétüléses kategóriában. – A 2018-as évre a változatos időjárás volt a jellemző hazánkban, a viharok, esőzések nem kerülték el a hazai versenyeket, de a hétköznapi, hétvégi repüléseket sem. Szerencsére felkészült pilótáink ezeket messziről elkerülték, és balesetmentes évet tudhatunk magunk mögött – tette hozzá Vörös Gyula. Az ultrakönnyű repülők világbajnokságát is Nagykanizsán rendezték. Ezúttal a BRK nem indított versenyzőt. Dolhai Krisztián igazgatóhelyettesként volt jelen a tíznapos FAI versenyen augusztusban, ahol Thuróczy Endre ezüstérmet szerzett. Kiemelkedő sportdiplomáciai sikert ért el a klub azzal, hogy az FÁI Dolhai Krisztián szakmai munkáját elismerte, és felkérte, hogy a 2019-ben megrendezendő lettországi Európa-bajnokságon sportfelügyelői tisztséget lásson el. – Erre az évre az egyesület ismételten bevállalja a Sirály-kupa rendezését, s vélhetően Balatonfőkajáron kerül sorra a Nemzeti Bajnokság is, egyelőre az időpont még nincs kijelölve. Egyesületünk az új évben több neves Balaton környéki idegenforgalmi rendezvényhez kapcsolódik – emelte ki Vörös Gyula. Mindemellett – hangsúlyozta –változatlanul részt vesznek a járási, illetve a megyei katasztrófavédelmi feladatok ellátásában a „Balaton Port Mentőcsoport” részeként. Zatkalik