Élsportolókat tüntetett ki Gyenesdiás

Gyenesdiás képviselő-testülete a települési sportkoncepció értelmében 2009 óta minden évben jutalmazza a kiemelkedő teljesítményt nyújtókat. Ez alkalomból a községházán tartottak kitüntetési ünnepséget. Gál Lajos polgármester köszöntötte a rendezvény háziasszonyi szerepére felkért, a tokiói olimpiára készülő Major Veronika céllövőt. A Befag Lövész Klub 21 éves kiválósága a világ legjobb női sportpisztolyosainak Újdelhiben rendezett versenyén bizonyítva tehetségét, két számban is teljesítette az olimpiai kvótát, s új világcsúccsal nyert. Az élsportolók kitüntetési ünnepségének rangját emelte személyes jelenléte, az elismeréseket átadásában való közreműködése. Az élsportolók eredményeit Góth Imre alpolgármester méltatta. Gyenesdiás Legjobb Sportolója címet kapott Fazekas Nándor asztaliteniszező, az erős NB II-es mezőny bronzérmes csapatának tagja. Szenior ranglista versenyen szerzett egyéni mások helyet a korosztályi világbajnok Frank Béla ellen játszott döntőben. Ugyanezen elismerésben részesült Czafit Richárd labdarúgó gólkirály, a gyenesdiási Kinizsi SK játékosa. A pályán nyújtott teljesítményével példakép a sportágat választó fiatalok számára. Jó tanuló, jó sportoló címben részesült Borda Levente, a helyi általános iskola 7. osztályos tanulója, a balatonfüredi Spartacus Vitorlás Egylet tagja. Számos hazai és külföldi versenyen ért el sikereket, idén Olaszországban 171 hajós mezőben a 6. helyen szerepelt, Spanyolországban 530 versenytárs között 21. lett. Idén Antiguában sorra kerülő világbajnokságon képviseli Magyarországot. Ezen elismerést kapta a helybeli Tóth Attila gimnáziumi tanuló, aki ugyancsak a balatonfüredi Spartacus Vitorlás Egylet színeiben versenyez. Magyar ranglistán két egymást követő évben kiváló teljesítményével 2017-ben első, tavaly második helyet szerzett, amire a Balaton nyugati medencéjének versenyzői körében 25 év óta nem volt példa. Az idei évet hazánk legjobb Optimist versenyzőjeként kezdi a legnépesebb hajóosztályban.