Nagy Bálint : a generációk összefogása a fejlődés záloga

Tempóváltással folytatódhatnak a keszthelyi fejlesztések

Az elkövetkezendő néhány hét nem pusztán a választási kampány finise – a mérlegkészítés időszaka is. Nagy Bálint, Keszthely alpolgármestere, a zámori városrész egyéni képviselője azonban nem hivatalának intimitást biztosító íróasztala mellett összegzi az elmúlt fél évtized történéseit – lakossági fórumokon választókerületének polgáraival együtt formálják a ciklusról, az elvégzett munkáról kialakult képet. – Ez így természetes, hiszen bizalmukból tölthettem be ezt a tisztséget, s a demokrácia szabályai szerint szándékaik, akarataik tolmácsa lehettem a testületi üléseken. Elmondhatom: számos fejlesztést közösen fogalmaztunk meg választókerületem polgáraival, s azt is örömmel tapasztaltam, hogy valamennyien készek aktívan tevékenykedni lakókörnyezetük komfortosabbá tételéért. Évente rendszeresen, több fórumon is alkalom nyílt a közös ügyek, a kerület fejlesztési terveinek megbeszélésére – a kimagasló részvételi arányok pedig azt jelezték, hogy harmonikus a kapcsolat a civil szervezetekkel is. Az utolsó, ilyen jellegű fórumra augusztus végén került sor, s ezen meg fogalmaztuk a közeljövő célkitűzéseit, programjait is. A jelenlévők elégedetten nyilatkoztak az utak fejlesztéséről, a közlekedés biztonságáért tett intézkedésekről, s elismerésüket fejezték ki a szabadidős- és játszóterek felújításáról. Ősszel e téren további bővítések várhatók – olyan fittness park létesül, mely valamennyi korosztály számára vonzó lesz. S még a testmozgásnál maradva: folyamatban van több sportpálya felújítása is. Vélhetőleg kurizumnak számít a zámori városrészben megvalósított közösségi tér a „barátok asztalával”, ahol fedett területen, zöld környezetben a baráti beszélgetések mellett grillezési lehetőség is adott. Keszthely önkormányzatának azonban nem csupán az állandó lakosok minőségi életterét kell biztosítania, hiszen a helyi gazdaság motorja a turizmus. Fürdőhelyeink korszerűsítése állandó kihívás elé állítanak bennünket, miközben meg kell felelnünk az új igényeknek is. A Libás strandot – a város második leglátogatottabb ilyen jellegű létesítményét – az önkormányzat visszavette a korábbi üzemeltetőtől, s a fejlesztéseknek, a bővülő szolgáltatásoknak köszönhetően egyre látogatottabb. A parkoló bővítésének első üteme ugyan lezárult, de e téren további beruházások várhatók, s természetesen az árnyékot adó fák telepítése sem maradhat el. Rendkívül fontosnak tartom a zöldterületek karbantartását, a környezetbe illő padok, hulladékgyűjtők telepítését, a bel- és szennyvíz elvezetésének végleges megoldását. A DRV Zrt. ugyan duplájára emelte ez utóbbi kapacitását, a várost övező dombokról leömlő víz gyűjtését – ez a kérdéskör jelenleg tervezési szinten foglalkoztatja a város vezetését. A választási ciklus vége egyben egy új folyamat kezdete is, ám egy város fejlesztése hosszú távú koncepciót igényel. Így van ez Keszthelyen is, s mivel ambicionálom a polgármesteri tisztséget, megválasztásom esetén szorgalmazom a jelenleg is zajló beruházások folytatását, új projektek indítását. Egyre emelkedik az idősek száma – gondjaik megoldását a Generációk összefogása akció tűzte zászlajára az Idősügyi Tanács irányításával. Talán országosan is egyedülálló a településünkön meghonosított idősek szállító szolgálata: ennek keretében – előzetes jelentkezés alapján – gondoskodunk arról, hogy az érintettek a megbeszélt időben megjelenjenek az orvosi vizsgálaton, s meg tudják vásárolni gyógyszereiket. Ezzel természetesen a munkában lévő családtagokat is tehermentesítjük. Hasonlóan kiemelten kezeljük az ifjúság ügyét is, hiszen ők a város jövőjének letéteményesei. Szeretnénk a munkahelyteremtés és lakáshoz jutás terén támogatóik lenni, hogy városunkban igazi otthonra leljenek, s örülnénk annak, ha a közéletben is aktivizálnák magukat. S még néhány gondolat, elképzelés a jövőről! A következő esztendőben indul a Zöld város program, melynek keretében előtérbe kerül a minőségi Balaton- part kialakítása, a bevezető utak fásítása, s új közösségi terek építése is a vízparton. Terveink között szerepel egy élményfürdő, s jövőre a kutyás strand is fogadja a vendégeket és négylábú barátaikat. A kormánnyal együttműködve folytatjuk a Festetics-örökség ápolását, a kastély és parkjának rekonstrukcióját, s Fenékpusztán is újabb munkálatok várhatók. Fontos számunkra a közlekedés fejlesztése is: az M 76-os út és a sármelléki reptér a kiemelt projektek közé tartozik, s elősegítik a szűkebb régió megközelíthetőségét. Meggyőződésem, hogy összességében és érdemben csak egy erősödő helyi, regionális gazdaság biztosíthatja a további minőségi fejlesztéseket Keszthelyen és vonzáskörzetében. Süli Ferenc